Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me patate ne furre

Qofte me patate në furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qofte me patate në furrë. Receta e gatimit për qofte me patate në furrë është dërguar nga Ervina Saliu 10 maj 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me patate në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

4933 shikime

qofte me patate ne furre

Përbërësit

500 gr mish të grirë,

2 kokrra qepë,

2 vezë,

2 feta bukë bajate,

1 filxhan vaj,

500 gr patate,

ereza të ndryshme, rigon, piper i kuq, nenexhik.

Përgatitja

1

Marrim një tas, hedhim të gjitha përveç patateve dhe nga vaji lejmë mënjanë gjysmën. ( bukën e zbusim me ujë dhe e thërmojmë më pas e hedhim në mish të grirë ).

2

Përziejm mirë masën dhe e fusim në figorifer për dy orë.

3

Qërojmë patatet, i presim në feta mesatare, i hedhim në nje tas ku shtojmë vajin dhe erezat dhe i përziejm.

4

Shtrojmë patatet në tepsi, nxjerrim mishin e grirë, e bëjme në formë byfteku dhe e vejmë lart patateve.

5

U shtojmë një filxhan ujë dhe i mbulojmë me letër alumini. I pjekim në 200 gr C rreth 1 orë. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: