Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish qingji me karrota ne furre

Mish qingji me karrota në furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish qingji me karrota në furrë. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 10 maj 2013. Foto © Ervina Saliu

Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu

Për të tjera receta gatimi me mish qingji klikoni këtu

Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim  mish qingji me karrota në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

1018 shikime

mish qingji me karrota ne furre

Përbërësit

500 gr – 1 kg mish qingji,

2 karrota,

2 domate,

2 gota ujë,

1 filxhan kafeje me vaj,

piper, rigon.

Përgatitja

1

Marim mishin e vejmë në një tas të madh dhe shtojmë karrotat të qëruara dhe të prera në copa mesatate, domatet të prera në feta, vajin dhe erezat.

2

I përziejm mirë dhe i vemë në tepsi, u shtojmë edhe dy gota ujë, i mbulojmë me letër alumini dhe i pjekim në 250 gradë C për rreth 1,30 – 2 orë. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: