Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
lepur ne furre

Lepur në furrë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Lepur në furrë. Receta e gatimit për lepur në furrë është dërguar nga Leonora Pane 18 janar 2015. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish lepuri klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim lepur në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

13455 shikime

lepur ne furre

Përbërësit

1 Lepur,

2 thelpa hurdha,

1 gotë verë e bardhë,

1 gotë me ujë,

rozmarinë,

4-5 lugë vaj ulliri dhe kripë.

Përgatitja

1

Pasi ta keni larë lepurin kriposeni dhe vëreni në një tavë, merni hurdhat dhe rozmarinën, prejeni në copa dhe hidheni në të gjithë lepurin edhe brenda,

2

shtoni verën, ujin dhe vajin e ullirit dhe futeni në furrë në 200° C dhe kthejeni vazhdimisht deri sa të piqet mirë dhe të jetë tharë uji dhe vera. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: