Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
cambele me ton

Cambele me ton ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Cambele me ton. Receta e gatimit për cambele me ton është dërguar nga Leonora Pane 18 shtator 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim cambele me ton duke ndjekur udhëzimet në vijim

695 shikime

cambele me ton

Përbërësit

1 kg patate,

3 tono peshku nga 80 gr,

majdanoz,

60 gr bukë e grirë,

50 gr miell,

piper i zi dhe kripë,

Përgatitja

1

Pasi ti keni zier patatet hiqjani lëkurën dhe shtypini si për pure, shtoni tonët e peshkut pasi t’ja keni hequr vajin, majdanozin e grirë, bukën e grirë, miellin, kripën, piperin dhe përzjejini mirë të gjitha,

2

më pas mereni pjesë pjesë dhe formoni rrathë si në foto dhe skuqini me vaj të bollshëm. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: