Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjelle me presh

Gjellë me presh ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Gjellë me presh është një recetë gatimi popullore Shqiptare e stinës së dimrit. Kjo është një nga 5 + recetat e gatimit për gjellë me presh dërguar në KuzhinaIme.al

Gjellë me presh

14589 shikime
gjelle me presh

Përbërësit

3 presh,
1 karrotë,
1 patate,
200 gr domate,
300 gr mish viçi,
ereza,
majdanoz,
piper,
1 kub supe.

Përgatitja

1
Presim në rrathë preshin, karrotën dhe në katrore pataten dhe mishin e skuqim në tigan me 4 lugë vaj ulliri, preshin me kujdes, i trazojmë ngadalë mos të prishet forma,
2
më pas i hedhim në tenxhere me presion, në të njëjtin tigan skuqim mishin me karrotat dhe patatet, i hedhim domatet e grira, erezat dhe i hedhim në tenxhere,
3
hedhim kubin e supës, kripë, ujë sa ti mbulojmë, e mbyllim tenxheren dhe i lemë për 35 minuta. Sipas dëshirës në pjatë mund ti hedhim lëng limoni. Ju bëftë mirë

Receta e gatimit për gjellë me presh është dërguar nga Silvana Belishaku 18 tetor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

 

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: