Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pastice me lulelaker

Pastiçe me lulelakër, pana dhe djathë ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Pastiçe me lulelakër, pana dhe djathë. Receta e gatimit për pastiçe me lulelakër, pana dhe djathë është dërguar nga Silvana Belishaku 27 prill 2014. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pastiçe klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pastiçe me lulelakër, pana dhe djathë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2709 shikime

pastice me lulelaker

Përbërësit

400 gr makarona

1 ltr qumësht

4 vezë

200 ml pana

1 lugë miell

100 gr djath të bardhë

100 gr djath kaçkavall

50 gr gjalp

1 lulelakër të vogël

kripë

Përgatitja

1

Vemë të ziejn makaronat me lulelakrën në ujë të nxehur me kripë dhe pak vaj, më pas rrahim vezët me miellin, hedhim panën, djathin e bardhë dhe gjysmën e djathit kaçkavall, i përziejm dhe më pas hedhim qumështin dhe kripë.

2

Kur të kenë zier makaronat me lulelakrën i kullojmë dhe i hedhim në enën me qumështin, i hedhim në tepsi ku kemi shkrirë gjalpin, sipër i hedhim djathin kaçkavall, i fusim në furrë për 40 minuta 220 ° . Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: