Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me perime

Supë me perime ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Supë me perime. Receta gatimit është dërguar nga Silvana Belishaku 8 shtator 2014. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

9129 shikime

supe me perime

Përbërësit

perime sipas dëshirës

2 domate të kuqe

100 gr bizele

1 patate

1 kungull

1/2 qepë

1 degë selino

1 karrotë

100 gr mish të grirë

1 kub supe

1 spec të kuq

3 lugë vaj ulliri

koper

1 gote uji oriz ose makarona të vogla sipas dëshirës

Përgatitja

1

Lajmë perimet dhe i grijmë në katrore të vegjel, i hedhim të gjitha në tenxhere, hedhim mishin e grirë, ujë, kubin e supës, i vemë të ziejn për 30 minuta,

2

pasi kanë zier shtojmë pak ujë, nëse duhet hedhim orizin dhe e ziejm ngadalë për 15 minuta, në fund shtojmë vajin e ullirit, pak kripë dhe koper. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: