Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
recel pjeshke

Reçel pjeshke ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Reçel pjeshke. Receta e gatimit për reçel pjeshke është dërguar nga Silvana Belishaku 24 shtator 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim reçel pjeshke duke ndjekur udhëzimet në vijim

3602 shikime

recel pjeshke

Përbërësit

1 kg pjeshka,

750 gr sheqer,

1 gotë ujë,

lëkurën dhe lëngun e 1 limoni,

1 lugë kafeje kanelle.

Përgatitja

1

Pastrojmë pjeshkët dhe i presim në copa, i hedhim në tenxhere, hedhim sheqerin, lëkurën e grirë të limonit dhe lëngun e limonit, 1 gotë ujë, 1 lugë kafeje kanellë,

2

i lemë të ziejn me zjarr të ulët për 1 orë e 30 minuta duke i hequr shkumën vazhdimisht. Kur të marë ngjyrë e të trashet e heqim dhe e lemë të ftohet. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: