Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
perime te mbushura te pjekura ne sac

Perime të mbushura të pjekura në saç ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Perime të mbushura të pjekura në saç. Receta gatimit është dërguar nga Natasha Velia 27 qershor 2016. Fotot © Natasha Velia

Perimet e sapo këputura nga baçja

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim perime të pjekura të mbushura në saç duke ndjekur udhëzimet në vijim

Perimet në saç

Perimet e mbushura dhe të pjekura në saç gati për tu shërbyer

987 shikime

perime te mbushura te pjekura ne sac

Përbërësit

domate

speca

kunguj

qepë

oriz

mish i grirë,

kripë, piper, dhjosmë, mandjanoz, koper

Përgatitja

1

Kaurdisim qepën bashkë me zemrat e specave e kungujve, hedhim mishin e grirë e kaurdisim derisa të avullojë uji i mishit,

2

hedhim domatet pasi i kemi kaurdisur hedhim orizin, kripë, piper. dhjosmë

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: