Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe peshku

Supë peshku ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Supë peshku është një recetë gatimi shumë e shijshme dhe e shëndetshme. Kjo është një nga 10 + recetat e gatimit për supë peshku dërguar në Kuzhina Ime.

Supë peshku

12987 shikime
supe peshku

Përbërësit

peshk dy cop mesatar
një qepë
një karrotë
një patate
një kungull
një spec të kuq
një spec jeshil
dy thelbinj hurdhër
një lugë miell
majdanoz
kripë, piper

Përgatitja

1
Në fillim ziej peshkun, e kullojmë lëngun, i heqim halat peshkut dhe e lemë mënjanë.
2
Në një tenxhere hedhim vaj, qepë dhe hurdhrën e kaurdis pak pastaj hedhim perimet sipas fortësisë një e nga një të prera në formë kubiku dhe i kaurdisim të gjitha.
3
Hedhim kripë, piper dhe miellin dhe lëngun e peshkut bashkë me peshkun e qëruar dhe e lemë të ziej në temperaturë të ngadaltë. Pasi është bërë gati i hedhim manjdanoz të grirë dhe limon.

Receta e gatimit për supë peshku është dërguar nga Natasha Velia 23 janar 2018. Foto © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: