Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
melci

Mëlçi të shuara me verë të bardhë ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Mëlçi të shuara me verë të bardhë. Receta e gatimit për mëlçi të shuara me verë të bardhë është dërguar nga Silvana Belishaku 12 prill 2014. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për mëlçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mëlçi të shuara me verë të bardhë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2820 shikime

melci

Përbërësit

mëlçi viçi

1 gotë verë të bardhë

piper dhe kripë

1 filxhan kafeje me vaj ulliri

Përgatitja

1

Presim në copa mëlçitë, i vendosim në tigan, më pas i hedhim kripë, piper dhe vaj, pasi i kemi skuqur, i hedhim verën e bardhë dhe i lemë të ziejn sa të shterojë vera, më pas sipër i grijmë majdanoz dhe i servirim.

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: