Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
byrek me kos

Byrek me kos ( Receta gatimit nga Alma Mena )

Byrek me kos. Receta gatimit është dërguar nga Alma Mena 17 dhjetor 2014. Foto © Alma Mena

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Alma Mena klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për byrek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim byrek me kos duke ndjekur udhëzimet në vijim

1664 shikime
byrek me kos

Përbërësit

1 pako peta të gatshme
3 kokra vezë
1 gotë uji me vaj luledielli
kripë sipas dëshirës
3 gota uji me kos

Përgatitja

1
Rrahim mirë vezët, shtojmë vajin, i përziejmë mirë. Hedhim një majë luge me kripë dhe kosin. I përziejmë të gjitha sëbashku.
2
Hedhim petat duke i coptuar me dorë dhe përzier avash avash deri sa të mbarojnë të gjitha. I përziejmë mirë dhe i hedhim në formë ose tepsi. E pjekim deri sa të marë mgjyrën e skuqjes. Ju bëftë mirë

Alma Mena ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Alma Mena.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: