Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjelle me bizele

Gjellë me bizele ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Gjellë me bizele. Receta e gatimit për gjellë me bizele është dërguar nga Silvana Belishaku 24 tetor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim gjellë me bizele duke ndjekur udhëzimet në vijim

13903 shikime

gjelle me bizele

Përbërësit

500 gr bizele,

200 gr mish viçi,

1 qepë,

300 gr domate të grira ose salcë 150 gr,

1 karrotë,

ereza sipas dëshirës.

Përgatitja

1

Grijmë qepën dhe e skuqim në një tigan të thellë me 4 lugë vaj ulliri, sa të zverdhet qepa hedhim mishin ku e kemi prerë në copa të vogla,

2

i skuqim pak dhe hedhim karrotat e prera në katrora, shtojmë bizelet, i skuqim akoma, në fund hedhim domatet ose salcën, erezat, rigon piper,

3

i lemë pak dhe i hedhim në tenxhere me presion, hedhim kripë dhe një kub supe sipas dëshirës, ujë të nxehte, sa ti mbulojmë, i vemë të ziejn për 30 minuta në zjarr të ulët dhe janë gati për servirje. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: