Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjelle me bishtaja

Gjellë me bishtaja ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Gjellë me bishtaja. Receta e gatimit për gjellë me bishtaja është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 18 gusht 2016. Foto © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me bishtaja klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim gjellë me bishtaja duke ndjekur udhëzimet në vijim

2165 shikime

gjelle me bishtaja

Përbërësit

1 kg mish me kockë

500 gr bishtaja

2 karrota

2 këmbë selino

2 qepë

4 lugë gjelle vaj ulliri

2 lugë gjelle uthull të kuqe

xhinxher

1 thelb hudhre

1 lugë gjelle miell

1 lugë gjelle salcë domatesh

kripë, piper

Përgatitja

1

Pastrojmë dhe presim perimet, i kaurdisim mire, shtojmë mishin dhe vazhdojmë i kaurdisim gjersa mishit ë mare ngjyrë. I hedhim salcën e domateve dhe e mbulojmë me ujë të nxehtë.

2

Ulim zjarrin dhe gjellën e lejmë të ziejë gjersa mishit ë shkëputet nga kocka, 10 minuta para se ta fikim hedhim në një tas 2 lugë gjelle me vaj, 3 lugë me uthull, piper, xhinxher, hudhrën e kaluar në rende, 1 lugë miell, shtojmë pak lëng nga gjella dhe i rrahim me pirun, ja hedhim sipër dhe e lemë edhe për disa minuta në zjarr. Gjella është gati.

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: