Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
buding frutash

Buding frutash ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Buding frutash. Receta gatimit është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 4 gusht 2016. Foto © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për buding klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim buding frutash duke ndjekur udhëzimet në vijim

391 shikime

buding frutash

Përbërësit

3 pjeshkë të pjekura mirë

2 banane

200 gr manaferra

lëng limoni

fara kiash

Përgatitja

1

Pjeshkëve u hiqet lëkura, priten në copa dhe vendosen në frulator, mixer. Shtohet lëng limoni dhe treten gjersa të bëhet krem, i shtojmë farat e kias dhe e përziejmë.

2

Vendosen në kupa dhe I lemë në frigorifer për 2 orë (gjatë kësaj kohe kremi trashet pasi farat kanë vetinë që të thithin lëngun dhe kështu kremi do rezultojë I trashë si buding).

3

Pas 2 orësh tresim edhe bananet me manaferrat dhe I vendosim sërisht në frigorifer gjer në momentin e shërbimit. Frutat para se ti tresim duhet të jenë të ftohta nga frigoriferi.

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: