Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
recel ftoi

Reçel ftoi ( Receta gatimi nga Zerina )

Reçel ftoi. Receta gatimit është dërguar nga Zerina 1 nëntor 2013. Foto © Zerina

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Zerina klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim reçel ftoi duke ndjekur udhëzimet në vijim

1709 shikime

recel ftoi

Përbërësit

2 kg ftoj

1 kg sheqer

2 litra ujë

2 valilje

1 filxhan kafeje lëng limoni

Përgatitja

1

Ziejm shërbetin derisa të vazhdoj të trashet pak dhe e lemë të ftohet, qërojmë ftonjtë dhe i presim në feta pak të holla dhe i vendosim në një ene me ujë normal që mos të nxihen,

2

pastaj ftonjtë e qëruar i ziejm me sheqer të zi për 8-10 minuta sa të vazhdojnë të zbuten pak, pastaj i kullojmë mirë ujin që u zien dhe i ziejm bashkë me shërbetin e ftohtë derisa të marrë ngjyrën e duhur. Ju bëftë mirë

Zerina ka dërguar në KuzhinaIme.al një receta recetë gatimi me foton origjinale të gatimit të saj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: