Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tave dheu

Tavë dheu ( Fërgesë ) ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Tavë dheu ( Fërgesë ). Receta gatimit është dërguar nga Silvana Belishaku 5 janar 2016. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për tavë dheu klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisi tavë dheu duke ndjekur udhëzimet në vijim

3488 shikime

tave dheu

Përbërësit

1 qepë,

2 thelpi hudhër,

300 gr mëlçi të zeza,

300 gr gjizë,

3 lugë vaj ulliri,

2 lugë salcë ose domate të freskëta,

rigon, piper, spec diegës, majdanoz, 2 gjethe dafine, kripë.

Përgatitja

1

Grijmë qepën dhe hudhrat i skuqim pak, hedhim mëlçitë te grira në copa të vogla, i skuqim, hedhim erezat të gjitha përveç majdanozit, hedhim 1 gotë ujë, kripë, dhe i lemë të ziejn,

2

pasi të shterojë uji hedhim gjizën, grijmë majdanozin, e përziejm dhe e hedhim gjellën në tavë balte, e fusim në furrë të nxehtë për 15 minuta. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: