Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
krepa me nutella dhe fruta

Krepa të mbushura me nutella dhe copa frutash ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Krepa të mbushura me nutella dhe copa frutash. Receta e gatimit për krepa të mbushura me copa frutash është dërguar nga Silvana Belishaku 25 maj 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për krepa klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim krepa të mbushura me cpoa frutash duke ndjekur udhëzimet në vijim

1413 shikime

krepa me nutella dhe fruta

Përbërësit

500 gr qumësht,

250 gr miell,

3 vezë,

50 gr gjalp,

1 bustinë vanilje,

pak kripë,

1 luge gjelle pije rrum,

Për mbushjen duhen:

300 gr nutella,

nga një frut si të dëshironi, në rastin konkret duhen ( 1 mollë, 1 portokall, 1 banane )

sheqer pluhur për spërkatje

Përgatitja

1

Bëjmë brumin për krepa dhe e lemë të pushojë në frigorifer për rreth 30 minuta.

2

Më pas me masën e një garuzhdeje marim brumë dhe e hedhim për ti pjekur në tigan të cekët që nuk ngjit. I lemë të ftohen dhe i mbushim me nutella dhe copa frute.

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: