Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tavë me patate dhe mish qingji - Silvana Belishaku - KuzhinaIme.al

Tavë me patate speca dhe mish qingji ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Tavë me patate speca dhe mish qingji. Receta e gatimit për tavë me patate speca dhe mish qingji është dërguar nga Silvana Belishaku 13 prill 2014.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për mish qingji klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me patate speca dhe mish qingji duke ndjekur udhëzimet në vijim

2358 shikime

Tavë me patate dhe mish qingji - Silvana Belishaku - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 kg patate

1 kg mish qengji

1 spec i kuq

1 spec i verdhë

2 domate të kuqe

2 thelpi hurdhra

10 kokrra ullinj të zi

piper, rigon, rozmarinë

1 filxhan kafeje me vaj ulliri

kripë

Përgatitja

1

Qërojmë patatet dhe i grijmë në një enë të madhe, më pas grijmë specat, domateve i heqim lëkurën dhe i grijmë në rrathë,

2

i përziejm të gjitha bashkë, hedhim erezat, kripën, vajin, më parë në tepsi shtrojmë letër kuzhine,

3

i hedhim të gjithë përbërësit në tepsi, marim mishin, i hedhim pak kripë dhe piper dhe i vendosim sipër patateve,

4

i mbulojmë me letër alumini dhe i fusim në furrë, pas 30 minutash heqim letrën alumin, i lemë deri sa të piqen mirë.

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: