Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kroasant me cokollate

Kroasant me çokollatë ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Kroasant me çokollatë. Receta e gatimit për kroasan me çokollatë është dërguar nga Silvana Belishaku 21 mars 2014. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kroasan klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kroasant me çokollatë duke ndjekur udhëzimet në vijim

11693 shikime

kroasant me cokollate

Përbërësit

500 gr miell,

200 ml qumësht,

2 vezë,

1 maja buke,

1 vanilje,

150 gr sheqer,

2 lugë mjalt,

nutella për mbushjen,

një të verdhë veze,

Përgatitja

1

Bëjmë brumin , e lemë të pushojë, sa të dyfishohet,

2

më pas e hapim ne një petë të madhe, e presim në trekëndësha, në mes të çdo trekëndëshi vemë një lugë kafeje me nutella,

3

e mbledhim nga pjesa e trashë deri në fund si në foto, i lemë përseri në tepsi me letër të dyfishohen,

4

i lyejm sipër me të verdhë veze të përzier me pak qumësht, i pjekim në 180 gradë për 15 minuta. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: