Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kulac

Kulaç ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Kulaç. Receta e gatimit për kulaç është dërguar nga Silvana Belishaku 10 nëntor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me kulaç klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kulaç duke ndjekur udhëzimet në vijim

10924 shikime

kulac

Përbërësit

700 gr miell,

1 gotë kos,

1 gotë ujë të ngrohtë,

1 pako fryrës ëmbëlsirash,

kripë,

2 lugë gjelle vaj ulliri.

Përgatitja

1

Hedhim miellin në tepsi dhe pluhurin fryrës, i përziejm, më pas në mes krijojmë një boshllëk, hedhim të gjithë përbërësit e tjerë, formojmë një brumë jo shumë të fortë,

2

më pas e lyejm brumin me vaj, e shtrojmë ne tepsi, sipër i bëjmë forma me pirun dhe e fusim të piqet në temperturë 200 ° C për 40 minuta. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: