Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Brinjë viçi të pjekura - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Brinjë viçi të pjekura ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Brinjë viçi të pjekura. Receta gatimit është dërguar nga Leonora Pane 29 tetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim brinjë viçi të pjekura  duke ndjekur udhëzimet në vijim

2873 shikime

Brinjë viçi të pjekura - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Brinje viçi,

rigon,

hurdha dhe kripë.

Përgatitja

1

Në një tas hidhni brinjët, hidhini kripën, rigonin dhe hurdhërën e shtypur ose të grirë shumë imët, perzjejini mirë që i gjithë mishi të mari kripën dhe erzat

2

pastaj mbulojeni me plasmas kuzhine dhe lërini të paktën per 2 orë, pastaj mund ti piqni. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: