Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish lepuri

Mish lepuri në furrë ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Mish lepuri në furrë. Receta e gatimit për mish lepuri në furrë është dërguar nga Silvana Belishaku 7 qershor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish lepuri klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish lepuri në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

1948 shikime

mish lepuri

Përbërësit

1 lepur,

1 karrotë,

1spec,

1 domate,

1/2 qepe,

gjethe dafine,

rozmarinë,

4 thelpi hudhre,

4 lugë gjelle me vaj ulliri,

1 gotë verë,

ereza dhe kripë.

Përgatitja

1

Lajmë mishin dhe e lemë në ujë të ftohtë për reth 1 orë , më pas e vemë në tepsi, grijmë në feta të holla perimet,

2

i hedhim në tavë, hedhim erezat, vajin, kripën dhe një gotë verë, e fusim në furrë të nxehtë për 1 orë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: