Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
torta krem fruta

Torta me krem dhe fruta të freskëta ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

368 shikime

torta krem fruta

Përbërësit

250 gr miell

75 gr sheqer

150 gr gjalp

1 vezë

1 pako vanilje

gjysëm pako maja për embëlsira

krem pastiçerie dhe fruta të freskëta

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin e shkrirë, sheqerin, vezën dhe punojini pak me një tel kuzhine, shtoni miellin, vaniljen dhe majanë dhe punijeni prapë deri sa tv mblidhet mirë,

2

pastaj merni një tavë e pasi ti keni vënë letër kuzhine hapni brumin në mënyrë të barabartë në të gjithë tepsinë edhe anësh dhe futeni të piqet në furrë në 180° për 30 – 35 minuta,

3

pasi të jetë ftohur hidhni kremin hapeni në tv gjithë sipërfaqen e tortës dhe vendosni frutat e freskëta sipër duke e dekoruar si në foto ose si t’ju përqejë. Ju bëftë mirë

Receta e gatimit për torta me krem dhe fruta të freskëta është dërguar nga Leonora Pane 5 maj 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: