Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
fergese

Fërgesë e shpejtë dhe e shijshme ( Receta gatimi nga Saimira )

Fërgesë e shpejtë dhe e shijshme. Receta e gatimit për fërgesë është dërguar nga Saimira 10 korrik 2013. Foto e huazuar sa për ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për fërgesë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim fërgesë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2038 shikime
fergese

Përbërësit

salcë domatesh, në kuti ose ti grijmë vetë
rigon, piper te zi
majdanoz
djath të zakonshëm
djath të verdhë (i njohur si guda)
djath kaçkavall

Përgatitja

1
Vemë salcën të ziej me pak vaj. Shtojmë piperin, rigonin, majdanozin, i lemë rreth 2 minuta të ziejn me salcën dhe shtojmë djathrat që thamë më lart. Sipas dëshirës mund të shtojmë dhe pak piperke djegës
2
Keshillë: Ju rekomandoj të mos e trazoni me lugë por duke lëvizur tiganin që të lidhen djathrat njëri me tjetrin.

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: