Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
melci vici

Mëlçi viçi ( Receta gatimi nga Saimira )

Mëlçi viçi. Receta gatimit është dërguar nga Saimira 2 tetor 2014. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për mëlçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mëlçi viçi duke ndjekur udhëzimet në vijim

889 shikime

melci vici

Përbërësit

500 gr mëlçi viçi

vaj për skuqjen

kripë, rozmarinë, një gotë e vogël me verë të kuqe

Një fletë dafine, piper të zi.

Përgatitja

1

Presim mëlçinë në pjesë të holla dhe të mëdha, jo në kubikë. I shtrojmë në tigan me vaj, kripë.

2

Skuqja bëhet në zjarr të avashët, sapo të marin ngjyrë i shuajmë me verë, shtojmë dafinën, rozmarinën, rigon, piper dhe e lemë mbi zjarr deri sa të pi lëngun e verës.

Kategoritë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: