Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Supë me lëng mishi dhe oriz - KuzhinaIme.al

Supë me lëng mishi dhe oriz ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

Supë me lëng mishi është një gatim shumë i shëndetshëm. Kjo është një nga 30 + recetat e gatimit për supë dërguar në KuzhinaIme.al.

Supë me lëng mishi dhe oriz

18214 shikime
Supë me lëng mishi dhe oriz - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 thelë mish për lëngun (100 gr)
2 lugë gjelle me oriz
1 qepë mesatare
1 karrotë mesatare
Pak gjalp
Pak kripë
Pak majdanoz ose koper (sipas dëshirës)

Përgatitja

1
Përgatisim lëngun e mishit dhe pasi ka zier mishi e presim në fije fije.
2
Pastrojmë dhe lajmë orizin, e vemë të ziejë në zjarr të ngadaltë, pastaj kullohet dhe e hedhim në lëngun e mishit të valuar ku lihet deri sa të marrë masa një trashësi mesatare.
3
Në fund shtojmë erzat, kripën dhe gjalpin. Ju bëftë mirë.

Receta gatimit për supë me lëng mishi dhe oriz është publikuar nga KuzhinaIme.al 6 janar 2017. Foto © KuzhinaIme.al

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga KuzhinaIme.al klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

 

Kategoritë

KuzhinaIme.al ka filluar si një faqe në Facebook në 2012. Gjatë këtyre viteve janë dërguar mbi 4000 receta nga më shumë se 100 autorë. Në këtë website do gjeni një përmbledhje të këtyre recetave të organizuara sipas kategorive përkatëse

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: