Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me perime

Supë me perime ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Supë me perime. Receta e gatimit për supë me perime është dërguar nga Brikena Metaj 21 shkurt 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

2276 shikime

supe me perime

Përbërësit

1 qepë

1 patate

2 speca

2 kunguj

1 l lëng vegjetal

200 g misra të konservuar

2 të verdha veze

50 gr proshutë

Kripë, piper

Përgatitja

1

Kaurdisim pa yndyrë qepën e grirë, patate, specat e prerë në copëza, proshutën dhe dy kungujt.

2

Shtojmë lëngun e perimeve dhe ziejmë 10 min. Bashkojmë në përzierje misrat dhe ziejmë 10 min të tjera.

3

Fikim sobën, shtojmë të verdhat e vezëve. Rregullojmë më kripë e piper, përziejmë dhe servirim.

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: