Duke shfletuar: KuzhinaIme.al 5 Artikuj

KuzhinaIme.al ka filluar si një faqe në Facebook në 2012. Gjatë këtyre viteve janë dërguar mbi 4000 receta nga më shumë se 100 autorë. Në këtë website do gjeni një përmbledhje të këtyre recetave të organizuara sipas kategorive përkatëse
Supë me lëng mishi dhe oriz - KuzhinaIme.al

Supë me lëng mishi dhe oriz ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

Supë me lëng mishi është një gatim shumë i shëndetshëm. Kjo është një nga 30 + recetat e gatimit për supë dërguar në KuzhinaIme.al. Supë me lëng mishi dhe oriz

shendetlie

Shëndetlie ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

Shëndetlie është një recetë gatimi tradicionale Shqiptare. Kjo është një nga 10 + recetat e gatimit për shëndetlie dërguar në KuzhinaIme.al. Shëndetlie

embelsira per festat

Embëlsira për festat ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

Çdo fund vit ështv kola për embëlsira për festat. Kjo është një nga 20 + recetat e gatimit për embëlsira për festat publikuar në KuzhinaIme.al. Embëlsira për festat

kungulleshka

Vlerat ushqyese të kungulleshkës

Për 10 vjet me rradhë në Florida janë realizuar studime epidermiologjike në mbi 15 000 persona, të cilëve iu kërkua të bashkëpunonin duke ngrënë sasira të mëdha kungulleshkash. Pas 10 vitesh u pa se hasja e tumorit në mushkëri tek duhanepirësit ishte më e ulët në 30 % në krahasim me rastet e tjera në […]

patellxhani

Vlerat ushqyese të patëllxhanit

Patëllxhani ka dy merita kryesore: Vetitë antikolesterol të lëkurës Vetitë ngopëse të tulit. Këshillohet që patëllxhanët të gatuhen në këtë mënyrë: Pritini patëllxhanët në 2 pjesë, hiqni pjesën e tulit, e grini atë, përziejini me oriz dhe domate, vendosini në furrë. Rezultati: Një pjatë e varfër në kalori, por ngopëse dhe me cilësi të mëdha […]

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë