Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tavë me oriz - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Tavë me oriz ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Tavë me oriz. Receta e gatimit për tavë me oriz është dërguar nga Leonora Pane 7 tetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim tavë me oriz duke ndjekur udhëzimet në vijim

3839 shikime

Tavë me oriz - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Mish pule,

4 garuzhde oriz,

8 garuzhde ujë,

3 lugë gjelle me vaj

kripë,

Përgatitja

1

Në një tenxhere vini të ziejë mishi me ujë, kripë dhe vaj, pasi të ketë zier hidheni mishin në tavë me pak lëng nga ai që ziet mishin dhe futeni në furrë për nja 15 minuta,

2

pastaj shtoni masën e orizit dhe të ujit, dhe futeni në furrë 220° deri sa orizi të ziejë. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: