Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pica

Picë me patate dhe vyster ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Picë me patate dhe vyster. Receta e gatimit për picë me patate dhe vyster është dërguar nga Leonora Pane 6 korrik 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pica klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim picë me patate dhe vyster duke ndjekur udhëzimet në vijim

447 shikime
pica

Përbërësit

Brumë për pica,
vyster,
patate të skuqura,
salcë domate dhe mocarelë

Përgatitja

1
Merni brumin, hapeni në madhësinë dhe formën e tepsisë dhe futeni në furrë të vakët për 20 minuta,
2
pas 20 minutash merni tepsinë dhe hidhni salcë duke e hapur me një lugë në të gjithë sipërfaqen e brumit, hidhni vyster të prerë ne rrota, patatet e skuqura dhe në fund mocarelën të prerë në katrore të vogla dhe futeni të piqet në furrë të nxehur në 220° për 20 – 25 minuta. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: