Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Mish qingji me verë në furrë - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Mish qingji me verë në furrë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

10741 shikime

Mish qingji me verë në furrë - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Mish qingji,

vaj ulliri,

rozmarinë,

hurdhra,

verë të bardhë,

kripë

ujë ( sasia varet nga mishi qe do gatuani)

Përgatitja

1

Pasi ta keni prere mishin vereni ne nje tave, hidhini kripën, hurdhrën e grirë imët, rozmarinën, dhe kthejeni 2-3 herë duke e trazuar që mishi të mari erzat dhe kripën,

2

pastaj hidhini vajin dhe 2 gota ujë dhe vëreni në furrë në 220° deri sa të thajë ujin duke e kthyer here pas herë,

3

kur të jetë tharë i gjithë uji dhe të filloj të skuqet hidhini verë të bardhë sipër mishit dhe lëreni në furrë akoma deri sa të avullojë vera dhe të skuqet mirë. Ju bëftë mirë

Mish qingji me verë në furrë - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Receta e gatimit për mish qingji me verë në furrë është dërguar nga Leonora Pane 6 tetor 2014. Foto © Leonora Pane

 

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish qingji klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

 

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: