Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me arra dhe karrota

Kek me arra dhe karrota ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Kek me arra dhe karrota. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 14 dhjetor 2013. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me arra dhe karrota duke ndjekur udhëzimet në vijim

1227 shikime

kek me arra dhe karrota

Përbërësit

2 filxhana çaji miell

2 filxhana çaji sheqer

2 lugë çaji pluhur për pjekje (baking soda)

2 lugë çaji kanellë

1 lugë çaji kripë

4 vezë

1 1/2 filxhan vaj vegjetal

3 filxhana me karrota të grira

1 1/2 filxhan me arra të grira

Përgatitja

1

Piqet për 40 minuta në temperaturë 350F (177 C). Në fillim përziejmë vezët me sheqerin, i shtojmë kanellën, kripën, vajin, karrotat e grira, arrat,

2

pastaj i shtojmë miellin të përzier më parë me baking soda, ndërsa përbërja që i është hedhur sipër është përzierje e sheqerit pluhur me krem qumështi, (sigurisht mbasi është pjekur dhe ftohur pak)

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: