Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Krostata me nutella

Krostata me nutela ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Krostata me nutela. Receta e gatimit për krostata me nutela është dërguar nga Leonora Pane 27 janar 2015. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim krostata me nutela duke ndjekur udhëzimet në vijim

1516 shikime

Krostata me nutella

Përbërësit

300 gr miell,

2 vezë,

125 gr gjalp,

400 gr nutela,

100 gr sheqer,

lëkurën e 1 limoni,

1 pako maja për ëmbëlsira,

Përgatitja

1

Pasi ta keni zënë brumin me të gjithë përbërësit punojeni mirë, një pjesë të brumit hiqeni mënjanë për ta vënë në fund sipër nutelës, kurse pjesën tjetër hapeni në të gjithë tepsinë pasi ti keni vënë letër furre,

2

pasi ta keni hapur brumin në të gjithë tepsine edhe anash hidhni nutelën dhe hapeni në të gjithë hapsirën,

3

pastaj merni pjesën tjetër të brumit dhe dekorojeni sipër ose si në foto ose si t’ju pëlqejë, futeni të piqet në 180° për 25 minuta.

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: