Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Supe me peshk

Supë me peshk ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Supë me peshk. Receta gatimit është dërguar nga Erjona Balla 10 shtator 2013. Foto © Erjona Balla

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë me peshk klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me peshk duke ndjekur udhëzimet në vijim

1850 shikime

Supe me peshk

Përbërësit

300 gr peshk

2 karrota

2 kunguj të vegjël

2 patate

2 domate ose salcë

2 degë selino

1 limon

kripë

piper i zi

3-4 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja

1

Perimet i presim në kubikë, karrotën, selinon, patatet, kungullin dhe domaten i vendosim për të zier.

2

Pasi kanë marrë valë shtojme kripën dhe piperin, i lemë te ziejmë deri sa të trashet lëngu.

3

Pastrojmë peshkun nga halat dhe e presim në kubikë dhe e shtojmë tek perimet, i lemë 10 minuta dhe e heqim tenxheren nga zjarri dhe në fund shtojmë majdanoz të grirë dhe lëngun e limonit.

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: