Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjel deti i marinuar

Gjel deti i marinuar ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Gjel deti i marinuar. Receta gatimit për gjel deti të marinuar është dërguar nga Erjona Balla 12 dhjetor 2013. Foto © Erjona Balla

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me gjel deti klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim gjel deti të marinuar duke ndjekur udhëzimet në vijim

22145 shikime

gjel deti i marinuar

Përbërësit

1 gjel deti

200 ml vaj ulliri

1 degë rozmarinë

shumë pak rigon

1 lugë çaji piper i zi

1 limon të shtydhur

1 degë selino

4-5 fleta dafine

2-3 degë majdanoz

kripë

Përgatitja

1

I përziejm të gjitha përbërësit bashkë, selinon dhe rozmarinën dhe dafinën nuk i grijmë, i hedhim ashtu siç janë dhe i lemë një natë që vaji të mari aromën e të gjitha erezave.

2

Mbasi ka kaluar një natë, i heqim vajit selinon, degën e rozmarinës, majdanozin dhe dafinën.

3

Gjelin e detit e vendosim në qese kuzhine, i shtojmë vajin e pastruar dhe e lemë prapë një natë në frigorifer që mishi të aromatizohet me përbërjen, e pjekim në furrë me temperaturë 200 gradë për rreth 1 orë

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: