Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qingj ne furre

Qingj në furrë ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Qingj në furrë. Receta e gatimit për qingj në furrë është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 9 janar 2016. Foto © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish qingji klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qingj në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

3155 shikime
qingj ne furre

Përbërësit

mish qingji
erza
kripë
piper

Përgatitja

1
Marrim qingjin dhe e marinojm një natë përpara me erëza nga më të ndryshmet, kripë dhe vaj. Para se ta pjekim e mbështjellim me letër kuzhine dhe sipër me letër alumini. E fusim në furrë të ngrohtë me 200 gradë për rreth 1 orë e 30 minuta.
2
Pas 30 min e spërkasim me verë të bardh dhe her pas here i marrim lëngun e vet dhe ja hedhim për sipër. Në këtë mënyr do të ngelet e lëngshme dhe mishi i butë. I heqim letrën 15 minutat e fundit që të marrë ngjyrë. Nqs mishi është delje don më shumë kohë për rreth 2 orë e 30 minuta

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: