Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
omlete me laker te kuqe

Omletë me lakër të kuqe ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Omletë me lakër të kuqe. Receta gatimit për omletë me lakër të kuqe është dërguar nga Erjona Balla 28 dhjetor 2013. Foto © Erjona Balla

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për omletë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisni omletë me lakër të kuqe duke ndjekur udhëzimet në vijim

440 shikime

omlete me laker te kuqe

Përbërësit

3 vezë

100 gr kaçkavall Shqipërie

100 gr lakër e kuqe

100 gr djath pice

100 gr djath parmixhan (lloj djathi)

pak vaj ulliri

1 lugë gjelle me majonez

pak qepë

1 thelpi hudhër

kripë

piper i zi

Përgatitja

1

Grijmë pak qepë dhe hudhrën në rrathë të holla dhe i hedhim në tigan të para nxehur me vajin e ullirit.

2

Shtojmë edhe lakrën e prerë në fije të holla dhe i lemë të skuqen derisa lakra të zbutet më pas shtojmë vezët me djathin parmixhan, kripë dhe piperin e zi dhe i lemë në flakë të ulët deri sa të skuqet omleta.

3

Pasi është skuqur i ndajmë pjesën sipërme me thikë dhe e mbushim me djathë pice, vendosim përsëri pjesën e prerë dhe e lemë përseri në tigan deri sa të shkrijë djathi.

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: