Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Rolo pule me bizele dhe patate - Borana - KuzhinaIme.al

Rolo pule me bizele dhe patate ( Receta gatimi nga Borana )

Rolo pule me bizele dhe patate. Receta gatimit është e dërguar nga Borana 17 shkurt 2014. Foto © Borana.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Borana klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim rolo pule me bizele dhe patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

987 shikime
Rolo pule me bizele dhe patate - Borana - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Rolo pule (që dmth mish pule pa kockën, e mbledhur rolo dhe e lidhur me spango)
Bizele
Patate
2 domate për t’ja grirë brënda
Kripë
Vaj
1 degë rozmarinë

Përgatitja

1
I marim rolotë dhe i skuqim me vaj (vajin hidhjani me sy) ndërkohë kemi bizelet të ngrira dhe i hedhim të ziejnë bashkë, ndërkohë pak më vonë hedhim patatet dhe domatet, dhe kur të shohim që janë bërë, që janë drejt fundit i hedhim rozmarinën. Ju bëftë mirë

Borana ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat gatimit nga Borana.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: