Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tave kosi

Tavë kosi me mish pule ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Tavë kosi me mish pule. Receta e gatimit për tavë kosi me mish pule është dërguar nga Silvana Belishaku 3 tetor 2013. Foto © Silvana Belishaku.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për tavë kosi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë kosi me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

5309 shikime

Tave kosi

Përbërësit

1 pulë

1 lt kos

6 vezë

2 lugë gjelle me miell

50 gr gjalp

erza sipas dëshirës

Përgatitja

1

Presim pulën dhe e vemë të ziej me pak kripë, një gjethe dafine dhe pak vaj ulliri, më pas e vëmë pulën në tepsi dhe e skuqim me gjalp.

2

Në një enë rrahim vezët me kosin, më pas në tenxhere hedhim gjalp dhe zverdhim 2 lugë gjelle me miell, hedhim vezën me kos, i lemë sa të trashen duke i trazuar,

3

në lëngun ku kemi zier pulën shtojmë 2 lugë oriz, e ziejm, e hedhim lëngun në tepsi, shtojmë edhe kosin, hedhim kripë, e fusim në furrë 220 ° sa të marë ngjyrë. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: