Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
embelsire me niseshte

Embëlsirë me niseshte ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Embëlsirë me niseshte. Receta e gatimit për embëlsirë me niseshte është dërguar nga Brikena Metaj 23 janar 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim embëlsirë me niseshte duke ndjekur udhëzimet në vijim

2913 shikime

embelsire me niseshte

Përbërësit

3 vezë,

250 gr sheqer,

250 ml vaj,

250 gr gjalpë,

400 gr niseshte,

baking power,

vanilje.

Përgatitja

1

Rrahim në mikser sheqer, vëzë dh evanilje, shtojmë vajin dhe gjalpin e shkrirë. Në fund shtojmë edhe niseshtenë me baking power.

2

Përziejmë me kujdes dhe hedhim në tepsi të lyer me gjalpë. Pjekim për 30 min në 180 gradë. Në fund zbukurojmë me sheqer pluhur sipas dëshirës. Ju bëftë mirë!

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: