Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Embëlsirë me reçel kumbulle - Esmeralda Geci - KuzhinaIme.al

Embëlsirë me reçel kumbulle ( Receta gatimi nga Esmeralda Geci )

Embëlsirë me reçel kumbulle. Receta gatimit është dërguar nga Esmeralda Geci 11 shtator 2013. Foto © Esmeralda Geci.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Esmeralda Geci klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim embëlsira duke ndjekur udhëzimet në vijim

Embëlsirë me reçel kumbulle - Esmeralda Geci - KuzhinaIme.al

Embëlsirë me reçel kumbulle - Esmeralda Geci - KuzhinaIme.al

4895 shikime

Embëlsirë me reçel kumbulle - Esmeralda Geci - KuzhinaIme.al

Përbërësit

3 të verdha veze

3 filxhan kafeje me sheqer

3 flixhan kafeje me vaj

1 filxhan kafeje me qumësht

4 gota uji me miell

1 lugë kafeje me sodë buke

reçel kumbulle

Përgatitja

1

Në një enë përziejmë vezët me sheqerin, vajin e qumështin, pasi ti kemi përzier mirë shtojmë miellin,

2

pastaj brumin e hapin në tepsi që e lyejmë me pak vaj që mos të na ngjisi brumi,

3

sipër brumit shtojmë reçelin dhe e vendosim në furrë për tu pjekur rreth 30-35 minuta

Esmeralda Geci ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 10 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Esmeralda Geci.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: