Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
petulla me qepe

Petulla me sallam dhe qepë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Petulla me sallam dhe qepë. Receta e gatimit për petulla me sallam dhe qepë është dërguar nga Leonora Pane 3 nëntor 2013. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për petulla klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si te pergatisim petulla me sallam dhe qepë duke ndjekur udhëzimet në vijim

1896 shikime

petulla me qepe

Përbërësit

500 gr miell,

200 gr sallam,

500 ml ujë i gazuar,

një qepë mesatare,

majdanoz dhe kripë,

Përgatitja

1

Në një enë hidhni ujin, kripën dhe miellin duke e trazuar vazhdimisht pastaj shtoni sallamin mbasi ta keni prerë në kuadrata të vogla,

2

më pas qepën e grirë shumë imët dhe majdanozin e grirë, pasi ti keni trazuar mirë të gjitha, skuqen me vaj të bollshëm me flakë mesatare.

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: