Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Gjelle me bamje

Gjellë me bamje ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Gjellë me bamje. Receta e gatimit për gjellë me bamje është dërguar nga Leonora Pane 27 prill 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me bamje klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim gjellë me bamje duke ndjekur udhëzimet në vijim

13302 shikime

Gjelle me bamje

Përbërësit

1 kg bamje,

500 gr mish viçi,

1 qepë të madhe,

3 lugë vaj ulliri,

3 lugë salcë domate ose 3 domate,

kripë dhe 4 gota ujë,

Përgatitja

1

Merni tenxheren e presionit hidhni mishin të prerë në copa, vajin dhe qepën e grirë imët dhe lëreni deri sa të skuqen, shtoni salcën dhe kripën, pasi t’a trazoni 2-3 herë shtoni bamjet,

2

lërini të skuqen për 5 minuta dhe pastaj hidhni ujin dhe mbylleni kapakun e lëreni për 25 minuta nga momenti kur të fillojë të zjejë në flakë mesatare.

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: