Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
patateqofte

Patate me qofte në furrë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

1082 shikime
patateqofte

Përbërësit

patate
mish të grirë të përgatitur për qofte
vaj ulliri
kripë dhe piper të zi

Përgatitja

1
Pasi ti keni qëruar dhe larë patatet prejeni në feta si në foto, pastaj merni mishin e përgatitur dhe formoni qofte të rrumbullakta, jo shumë të trasha dhe në çdo fete patate vini nga një qofte dhe kështu me rradhë të gjitha, pasi ti keni mbushur merni letër furre vendosni patatet,
2
sipër letres hidhini vaj, kripë dhe piper dhe mbështillini mirë me letrën e furrës një nga një të gjitha patatet pastaj futini në furrë në 180° për 40 minuta, pas 40 minutash hapini letrat të gjitha e lërini edhe 10 minuta të tjera që të skuqen, pastaj hiqini dhe janë gati për tu servirur. Ju bëftë mirë

Receta gatimit për patate me qofte në furrë është e dërguar nga Leonora Pane 31 maj 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për patate klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: