Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
biskota

Biskota ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Biskota. Receta e gatimit për biskota është dërguar nga Edvina Gjeçi 21 dhjetor 2015. Foto © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim biskota duke ndjekur udhëzimet në vijim

128 shikime
biskota

Përbërësit

300 gr miell
150 gr gjalp
150 gr sheqer
2 lugë kafje maja për embëlsira
një majë luge me kripë
çokollatë
kokrra sheqeri me ngjyrë

Përgatitja

1
Zemë brumin me të gjitha përbërësit, i japim formën që na pëlqen më shumë dhe i pjekim në furrë me 180 gradë. I lemë të ftohen, i lyejm me çokollatë të shkrirë dhe i hedhim kokrrizat e sheqerit. Biskotat janë gati

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: