Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule

Fleta pule të skuqura ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Receta gatimit është dërguar nga Edvina Gjeçi 1 gusht 2016. Foto © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim fleta pule të skuqura duke ndjekur udhëzimet në vijim

981 shikime
mish pule

Përbërësit

Fleta pule
domate të vogla
1/2 vegete (dado)
rozmarinë
qepë
hudhër
vaj ulliri
verë
pak ujë

Përgatitja

1
Skuqim pak qepë dhe hudhër në vaj ulliri, i shkrijmë vegetën mirë, i hedhim vak verë të bardhë, shumë pak ujë dhe i shtojmë fletat e pulës, rozmarinë,
2
i lemë të bëhen nga të dyja anët dhe nga fundi i shtojmë domatet të prera në katër pjesë. I lemë akoma në zjarr për pak minuta dhe fletat janë gati për tu ngrënë. Ju bëftë sa më mirë dhe ju uroj një ditë të këndshëm!!

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: