Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
cc

Lulelakër me proshutë në furrë ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Lulelakër me proshutë në furrë. Receta e gatimit për lulelakër me proshutë në furrë është dërguar nga Edvina Gjeçi 20 shkurt 2016. Fotot © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me lulelakër klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim lulelakër me proshutë në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

834 shikime
cc

Përbërësit

1 lulelakër
400 gr beshamel
200 gr proshutë
djath galbanino
djath i grirë
kripë
piper

Përgatitja

1
Ziejm lulelakrën, e kullojmë dhe e lejmë të ftohet. Bëjmë një shtresë me beshamel, i grijmë gjysmën e lulelakrës, i hedhim kripë, piper, proshutë, djathin galbanino, djathin e grirë, i hedhim një shtresë tjetër lulelakër, beshamel, djath të grirë dhe e vendosim në furrë me 180 gradë

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: