Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
12782039_827901473986322_1079222211_n

Spinaq me vezë ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Spinaq me vezë. Receta e gatimit për spinaq me vezë është dërguar nga Edvina Gjeçi 29 shkurt 2016. Foto © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me spinaq klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim  spinaq me vezë duke ndjekur udhëzimet në vijim

694 shikime
12782039_827901473986322_1079222211_n

Përbërësit

1 kg spinaq
1 filxhan çaji me oriz
djath i grirë
vaj ulliri
vezë
kripë
piper

Përgatitja

1
Në një tenxhere ziejm orizin me vegetë ( brodo ). Në një tenxhere tjetër ziejm spinaqin, gjithmonë me vegetë. I bashkojmë sëbashku, i hedhim djathë të grirë, vaj ulliri dhe i përziejm mirë e mirë.
2
Vendosim spinaqin në tepsinë e pjekjes, e spërkasim me djath të grirë, i thyejm disa kokrra vezë lart, pak kripë, piper, dhe i fusim në furrv me 180 gradë deri sa vezët të jenë të pjekura sipas dëshirës tuaj. Ju bëftë sa më mirë

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: