Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
9

Rolo me patate dhe karrota, i mbushur me proshutë dhe djathë ( Receta gatimi nga Edvina Gjeçi )

Receta gatimit është dërguar nga Edvina Gjeçi 31 korrik 2016. Fotot © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim rolo me patate e karrota, i mbushur me proshutë duke ndjekur udhëzimet në vijim

802 shikime
9

Përbërësit

Patate
Karrota
Djathë
Proshutë
Vezë
Kripë
Rigon
Piper
Vaj ulliri

Përgatitja

1
Grijmë ne rende patatet dhe karrotat, i shtojmë të gjithë përbërësit perveç vajit, proshutës dhe djathit, i përziejmë mirë e mirë. Marim letër për pjekje, e lagim me ujë dhe e shtrydhim mirë.
2
E shtrrojmë tek tepsia e pjekjes, e sperkatim me pak vaj ulliri dhe i hedhim patatet dhe karrotat e grira, pak vaj ulliri përsipër dhe e pjekim në furrë me 180 gradë.
3
Mbasi të jetë pjekur e heqim nga furra dhe e lemë të ftohet për 10 minuta, më pas i vemë sipër djathin, proshutën dhe i japim formë rolo dhe është gati për ngrenie. Eshtë super e mirë dhe e thjeshtë për t’u bërë! Ju bëftë sa më mirë dhe shpresoj të mbeteni të kënaqur nga kjo recetë

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: